5 Tipov ako na svojpomocnú montáž

Montáž zábran proti VTáctvu

5 tipov ako na svojpomocnú montáž zábran proti vtákom

Montáž hrotového systému je vo väčšine prípadov jednoduchá. Či už ide o systémy proti Lastovičkám na okná a podhľady, alebo ide o systémy proti holubom, je pravdepodobné že si poradíte s montážou bez nás.

Samozrejme aby sme Vám prácu uľahčili, tak sme Vám spísali 5 jednoduchých návodov ako na montáž zábran proti vtáctvu. Ak ste nenašli čo ste hľadali, pokojne nám napíšte na info@aderyn.sk alebo zavolajte na 0910 91 77 99 a spoločne na niečo prídeme.

Prosím pri práci nezabudnite použiť ochranné pomôcky, napríklad rukavice a okuliare. Pokiaľ je montáž vo výške alebo na nebezpečnom mieste, neodporúčame Vám montovať zábrany bez predošlých skúseností a školení. V tomto prípade nás môžete pokojne kontaktovať a my zaistíme osoby na to školené. Ďakujeme za pochopenie.

Hroty proti vlaštovkam na okno

1. MONTÁŽ ZÁBRAN PROTI Lastovičkám NA OKNO

Tento návod je na jednoduché vysvetlenie toho, ako namontovať hroty proti lastovičkám do rohu okna. Prosíme Vás hniezda, ktoré už lastovičky a belorítky postavili nezhadzujte. Tieto hniezda je možné nahradiť hniezdami z drevobetónu, ktoré majú ochranu proti špineniu.

Budete potRebovaT

1. Hroty proti lastovičkám W5-r
Odporúčame tento modul, pretože jeho hustota hrotov je dostatočná, aby lastovičky a belorítky odradila. Dĺžka jedného modulu je 50 cm, čo vystačí po rozdelení na dva kusy na jedno okno.

2. Lepidlo
My odporúčame použiť lepidlo Den Braven Mamut Crystal. Toto lepidlo je priehľadné a svojou pevnosťou, kvalitou a životnosťou úplne postačuje na daný účel. Jedno 25ml Lepidlo vystačí až na 2 bežné metre.

3. Kefa, čistiace prostriedky napr. saponát na riad, je možné vysokotlakový čistič „VAPKU“ :). Občas bývajú miesta veľmi ťažko dostupné, v týchto prípadoch odporúčame obrátiť sa na odborníkov.

POSTUP INŠTALÁCIE ZÁBRAN NA OKNO

postup montaže zábran proti lastovičkám

1. Odmeriame a vyčistíme okno

Okno si odmeriame od rámu po okraj fasády. Podklad na lepenie si odmastíme a vyčistíme.

skrátime si podstavu na mieru

2. Skrátime podstavu

Podstavu si skrátime na potrebnú dĺžku.
Na tento účel sú na podstave zlomové body každých 5 cm.

naneseme lepidlo na postavu hrotú

3. Nanesieme lepidlo

Nanesieme si 2-3 milimetre hrubú vrstvu lepidla. Na porézne povrchy 3-5mm.
Lep prichytí podstavu okamžite, následne
by mal tuhnúť 24h.

umístime modul

4. Umiestnime modul

Umiestnime modul na vodorovnú časť okenného rámu tak, aby hroty smerovali
dole a smerom od fasády. Približne 2-3 centimetre od steny.

zábrany proti vlaštovkám

2. Montáž Zábran proti lastovičkám na fasádu

Montáž hrotového systému do podhľadov je veľmi podobná ako tá do rohov okien. Hroty je možné prichytiť na transparentné, čierne, šedé alebo biele lepidlo. Prípadne na skrutky alebo hmoždinky. Podstavy hrotov majú predpripravené dierky na skrutky a zlomové body na krátenie na presnú dĺžku.

Budete potrebovať

Podľa uváženia je hroty proti vtákom možné buď lepiť alebo skrutkovať. V prípade lepenia odporúčame UV stabilné lepidlá a tmely. Napríklad transparentné lepidlo Den Braven CLEAR UV. 

V prípade montáže na skrutky sú v podstave hrotov pripravené dierky s priemerom 4mm. Je vhodné zvoliť skrutky podľa podkladu. TIP: radíme použiť 3-5 skrutiek na jeden modul, aby sa teplotou nemohol prehýbať.

Ďalej budete pravdepodobne potrebovať rebrík alebo plošinu. Kefa, čistiace prostriedky napr. saponát na riad, je možné vysokotlakový čistič „VAPKU“, pištoľ na tmel alebo skrutkovač. Občas bývajú miesta veľmi ťažko dostupné, v týchto prípadoch odporúčame obrátiť sa na odborníkov – výškové práce, ktoré taktiež môžeme zabezpečiť za Vás.

od 2,50€ / 50cm

9,60€ /15m

Kategorie Proti Holubúm

3. Montáž Zábran proti holubom - Hroty

Hrotový systém je spolu so sieťami neúčinnejšia zábrana pre holuby a podobne veľkých synantropných vtákov ako napríklad havrany. Pred montážou sa potrebujeme najprv zamyslieť, či chceme použiť hroty s nerezovou podstavou alebo polykarbonátovou a či postačujú úzke hroty na rímsu alebo potrebujeme čo najširšie moduly. Všetky tieto veci si preberieme podrobnejšie.

VÝBeR HROTov

Zákazníci sa nás často pýtajú, či vybrať hroty s polykarbonátovou podstavou alebo hroty s nerezovou podstavou. Väčšinou sú otázky založené na obavách o kvalitu a estetickú stránku.

Polykarbonát je vysoko kvalitný, UV stabilný, priehľadný plast, ktorý sa používa napríklad na protihlukové bariéry pri diaľniciach, obavy o tom, či je kvalita dostatočná, teda nie sú na mieste. Náš TIP je polykarbonát.

Hroty s nerezovou podstavou hovoria kvalitou samy za seba. No ich estetické vlastnosti sú v porovnaní s polykarbonátom horšie a cena je o trochu vyššia.

Pokiaľ sa nemôžete rozhodnúť, môže Vám k tomu pomôcť tento prehľad:

MONTÁŽ NA LEPIDLO ALEBO SKRUTKY?

Lepidlo – v našej ponuke nájdete hodné lepidlo Den Braven Mamut MULTI alebo lepidlo Soudal Soudaflex 40fc biely. Jedna kartuša lepidla 290ml vystačí na 10-13 bežných metrov hrotov. V prípade porézneho povrchu to môže byť menej.

Skrutky – v prípade že sa rozhodnete hroty skrutkovať, treba myslieť v prvom rade na podklad. Je strašne zdĺhavé montovať hroty na hmoždinky.

Sťahovacie pásky – alternatívou v niektorých prípadoch, zábradlia a podobne, sú sťahovacie pásky.

Naopak pokiaľ ide o drevené podklady rozhodne odporúčame skrutky, stačí 25-30mm. Je vhodné použiť tri až päť na jeden modul z dôvodu tepelnej rozťažnosti modulov. Na dvoch skrutkách sa zvyknú na slnku uprostred prehýbať.

POSTUP MONTÁŽE HROTOV PROTI HOLUBUM NA SKRUTKY

čištení fasády

1. Vyčistíme si podklad

Podklad očistíme, zbavíme korózie
a odmastíme.
Náš TIP: použitie vysokotlakového
čističa a kefy.

skrátime si podstavu na mieru

2. Skrátime podstavu

Podstavu si skrátime na potrebnú dĺžku. Na tento účel sú na podstave zlomové body každých 5 cm. Nerezovú podstavu režeme brúskou alebo striháme nožnicami na plech.

skrutky aderyn

3. Prichystáme si skrutky

Na drevený podklad stačia skrutky do dreva
s plochou hlavou 3x25-30mm - 3-5ks na modul. Do polystyrénu a betónu je lepšie použiť hmoždinky, odporúčame ich však
radšej lepiť.

W4SC-scaled-1-e1610816832883.jpg

4. Umiestnime modul

Umiestnime modul na miesto tak, aby podstava hrotov nebránila v odtekaní vody
z rímsy a pokrývala čo najväčšiu možnú plochu. Na širšie plochy je možné umiestniť moduly do radov vedľa seba. Medzera medzi hrotmi by mala byť cca 5cm pokiaľ ide
o väčšie vtáky.

POSTUP MONTÁŽE HROTOV PROTI HOLUBOM PRI LEPENÍ

čištení fasády

1. Vyčistíme si podklad

Podklad očistíme, zbavíme korózie
a odmastíme. Náš TIP: použitie vysokotlakového čističa a kefy.

skrátime si podstavu na mieru

2. Skrátime podstavu

Podstavu si skrátime na potrebnú dĺžku. Na tento účel sú na podstave zlomové body každých 5 cm. Nerezovú podstavu režeme brúskou alebo striháme nožnicami na plech.

naneseme lepidlo na postavu hrotú

3. Nanesieme lepidlo

Nanášame 3-5mm vrstvu lepidla po celej dĺžke, alternatívou je naniesť 4-5 bodov lepidla, aby pod mohla odtekať voda a podstavu do neho zatlačiť.

hroty proti ptakum - Aderyn - Hroty proti ptactvu

4. Umiestnime modul

Umiestnime modul na miesto tak, aby podstava hrotov nebránilav odtekaní vody
z rímsy a pokrývala čo najväčšiu možnú plochu. Na širšie plochy je možné umiestniť moduly do radov vedľa seba. Medzera medzi hrotmi by mala byť cca 5cm pokiaľ ide
o väčšie vtáky.

Kočičí síte na balkón

4. Montáž Zábran proti vtákom - Siete

Siete proti vtákom inštalujeme na miesta, kde chceme zabrániť preletu vtákov ako sú holuby. Najčastejšie sa stretávame so zasieťovanými balkónov a lodžií. Tento návod je na montáž HDPE sietí proti vtákom, ktoré sú v každom spoji viazané aby sa dali narezať na rôzne tvary a vyrobené z kvalitného, odolného UV, stabilného materiálu.

Výber siete proti vtákom

V prípade HDPE kvalitných, UV odolných, viazaných sieti, máme v ponuke siete s okom 50mm, 28mm a 19mm. Farba Čierna, Biela, Piesková a Transparentná.

50mm siete sú určené proti väčším druhom vtákov ako napríklad holuby, straky, havrany ale aj sokoli. Pokiaľ bojujete s vrabcami alebo belorítkami, odporúčame použiť hustejšie siete s okom 19mm.

Montáž Síti Proti Holubum - Lep

1. Nanesieme lepidlo

Montáž Síti Proti Holubum - Uchycení

2. Prilepíme svorky

sieť proti holubom na balkón

3. Zavesíme sieť

Montáž Síti Proti Holubum - Hotovo

4. Zrežeme prebytočnú sieť

svorky na hroty proti vtakom holubom do odkvapov aderyn - Aderyn - Hroty proti ptactvu

5. MONTÁŽ ZÁBRAN PROTI VTÁKOM - odkvapy

Pri montáži hrotov do odkvapov je dôležité myslieť na dve veci. Tou prvou je, že odkvapy sa občas zanesú a treba ich vyčistiť, teda hroty nie je ideálne montovať na skrutky alebo lepiť. Tou druhou je, že hroty by v žiadnom prípade nemali prekážať odtoku vody, videli sme už totiž aj také prípady.

budete potrebovať

1. Moduly hrotov do odkvapov W2-R

Odporúčame tento modul, pretože je navrhnutý presne na tento účel. Jeho špice sú navrhnuté aby prekryli odkvap a zabránili vtákom dosadania. Dĺžka jedného modulu je 50 cm. V prípade väčšieho odberu nám napíšte, dáme zľavu 😉

2. Svorky na uchytenie

Svorky na uchytenie hrotov v odkvapoch sú navrhnuté tak, aby pripevnili modul na okraji odkvapu bez skrutiek a lepidiel. Hroty tak nebudú brániť odtoku vody a môžete ich kedykoľvek v prípade čistenia žľabov demontovať a znova namontovať.

FORMULÁR NA CENOVÚ PONUKU

V prípade väčšieho odberu hrotov nás neváhajte kontaktovať. Nastavíme Vám cenu na mieru.
Buď nás môžete kontaktovať telefonicky na tel. čísle: +421910 91 77 99 alebo vyplnením formulára ktorý nájdete tu:

košík